ul. Łanowa 134
25-147 Kielce

Zadzwoń:
+48 506-647-318

Wyślij Email:
biuro@taniegrzanie.eu

Pompy Ciepła Kielce | Instalacje

Panaosinc - pompy Ciepła Kielce, Fotowoltanika

Profesjonalne Instalacje

Pompy Ciepła Kielce

Pompa ciepła to inteligentne i  zaawansowane urządzenie służące do transportu energii cieplnej. Pompa ciepła niezależnie od modelu, posiada zawsze cztery podstawowe elementy układu chłodniczego:

 • skraplacz,
 • zawór rozprężny,
 • sprężarkę,
 • parownik.

Wszystkie wyżej wymienione moduły w pompie ciepła połączone są miedzianymi rurociągami chłodniczymi w którym zachodzi proces przenoszenia ciepła pomiędzy parownikiem a skraplaczem. Przebiega on „nieustannie”, dopóki pracuje sprężarka pompy ciepła wymuszająca przepływ czynnika chłodniczego przez cały układ.

Rodzaje pomp ciepła wyznacza tzw. dolne źródło ciepła, z którego staramy się odebrać niezbędną ilość energii. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje dolnych źródeł ciepła: powietrze, grunt oraz wodę. Od dolnego źródła ciepła zależy umiejscowienie parownika, który zazwyczaj umieszczony jest w następujących lokalizacjach:

 • w powietrznych pompach ciepła (tzw. powietrze-woda) parownik zazwyczaj umieszcza się na zewnątrz w jednostce zewnętrznej (odbiera ciepło od powietrza);
 • w pompach typu woda-woda, parownik znajduje się zwykle w układzie pośrednim, aby nie dopuścić do skażenia wody ewentualnym rozszczelnieniem instalacji.
 • w gruntowych pompach ciepła (grunt-woda) parownik instaluje się w budynku, w jednostce wewnętrznej (odbiera ciepło od glikolu, który wcześniej odbiera ciepło od gruntu);
 

Każda pompa ciepła najlepiej współpracuje z niskoparametrowym górnym źródłem ciepła, które oddaje ciepło w pomieszczeniu, jakim jest ogrzewanie płaszczyznowe, np. ogrzewanie podłogowe.

Chcesz wiedzieć więcej? – zapraszamy do działu baza wiedzy.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta dotycząca pomp ciepła, zachęcamy do kontaktu.

Montujemy Pompy Ciepła i Instalacje Fotowoltaiczne na terenie Kielc i całego woj. Świętokrzyskiego.

Pompa Ciepła - Panosonic dom jednorodzinny Kielce
Pompa ciepła powietrzna Kielce

Pompy ciepła (powietrze-woda)

Specjalizujemy się w instalacji pomp ciepła typu powietrze-woda na terenie Kielc i woj. Świętokrzyskiego w domach jednorodzinnych, firmach oraz wszelkiego rodzaju budynkach ogólnego przeznaczenia. W przypadku montażu instalacji proponujemy zwykle profesjonalne i sprawdzone rozwiązania z powietrznymi pompami ciepła firmy Panasonic.

Pompy ciepła powietrze/woda są najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, jeżeli chodzi o koszty związane z całościowymi kosztami inwestycji. Ma to związek z tym, że powietrze można wykorzystywać bez większych nakładów (bez prac ziemnych). Nowoczesne pompy ciepła powietrze/woda pod względem wydajnościowym nie ustępują gruntowym pompom (glikol/woda);

Wysoki Komfort użytkowania – praktycznie bezobsługowe i bardzo czyste. Nie wymagają kolektorów gruntowych, więc mamy  prosty montaż bez konieczności prowadzenia kosztownych prac ziemnych. Rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w okresie zimowym na bardzo niskim poziomie w zależności od powierzchni domu, stopnia jego zaizolowania i ilości domowników.

Lato szybko mija dlatego już teraz postaraj się o tanie i nowoczesne ogrzewanie Twojego domu w trakcie zimy –Pompy ciepła Kielce. 

POMPY CIEPŁA ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dlaczego Warto Nas Wybrać?

 • Specjalizujemy się w profesjonalnym montażu pomp ciepła, dbając o każdy szczegół.
 • Wykonujemy szczegółowe pomiary tak, aby idealnie dopasować nasz produkt do twojego obiektu.
 • Oferowane przez nas pompy cechują się najwyższą jakością.
 • Nasze pompy ciepła podlegają gwarancji, ale zapewniamy, że są one niezawodne.
 • Po wykonaniu montażu starannie sprzątamy stanowisko pracy.
 • Dokonujemy montażów na terenie Kielc oraz województwa świętokrzyskiego.
 • Z naszymi pompami zaoszczędzisz zarówno na ogrzewaniu pomieszczeń jak i wody.
 • Jeśli stawiasz na ekologiczne i nowoczesne rozwiązania, które cechują się wysoką jakością to bez wątpienia dobierzemy dla ciebie coś, co pokaże ci kompletnie nowe oblicze ogrzewania.
 • Aby ułatwić ci obsługę naszego produktu, szczegółowo wytłumaczymy ci, jak sterować pompą.
 • Oferujemy atrakcyjny desing, pasujący do każdego rodzaju mieszkań
 • Martwisz się, że montaż będzie utrudniony? Z nami o nic nie musisz się martwić. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Podejmiemy się nawet ciężkich wyzwań, spełniając twoje najśmielsze oczekiwania.

POMPA CIEPŁA - TWÓJ KOMFORT I WYGODA

 • Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Pompy ciepła stanowi przyszłość przemysłu grzewczego.  Wykorzystuje ona bowiem energię odnawialną, która skumulowana jest w gruncie, wodzie, czy powietrzu. Skutkuje to ograniczeniem emisji zanieczyszczeń do atmosfery, dzięki czemu grzejąc nasz dom, dbamy o również o naszą planetę. Warto zaznaczyć, ze takie rozwiązanie przyczynia się także do obniżenia kosztów ogrzewania. Brzmi dobrze, prawda?

A co najważniejsze- instalacja pompy ciepła, poprzez nowe funkcje sterowania zapewni ci łatwą, komfortową kontrolę nad ciepłem w twoim domu. 

Nasze Realizacje Instalacji Fotowoltaicznych i Pomp Ciepła

Zobacz nasze realizacje

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji, począwszy od wyceny i wykonania prac projektowych, poprzez dobór odpowiednich komponentów, pomoc w uzupełnieniu niezbędnych dokumentów, po prace montażowe i obsługę serwisowo-gwarancyjną.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Zadzwoń i umów się na
BEZPŁATNĄ
konsultację / wycenę

W dogodnym dla Ciebie terminie przyjadę na umówione spotkanie.

Oodpowiem na każde pytanie, doradzę i skalkuluję najlepszą dla Ciebie instalację fotowoltaiczną.

Podpowiem jak tanio i bezobsługowo ogrzewać Twój dom i przygotować ciepłą wodę użytkową.

+48 506 647 318

Zadzwoń TERAZ

biuro@taniegrzanie.eu

napisz wiadomość