ul. Łanowa 134
25-147 Kielce

Wyślij Email:
biuro@taniegrzanie.eu

Dzięki postępowi technologicznemu w ostatnich latach, możliwość wytwarzania opłacalnej i czystej energii, którą można wykorzystać do zasilania domu, stała się rzeczywistością. Alternatywne źródła energii i energii nie tylko pomogą Ci uniknąć spalania paliw kopalnych, aby zapewnić energię elektryczną w Twoim domu, ale także pomogą Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na kosztach mediów.

Jednym z takich alternatywnych źródeł energii jest energia słoneczna. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych systemów energii słonecznej. Ponieważ w ostatnich latach energia słoneczna stała się bardziej powszechna i bardziej opłacalna, programiści zaczęli opracowywać różne systemy energii słonecznej, z których można wybierać, w zależności od potrzeb i ograniczeń. Wybór systemu energii słonecznej, który najlepiej pasowałby do Twojego domu, niekoniecznie jest łatwy do zrobienia, dlatego ważne jest, aby nauczyć się, jak wybrać najlepszy, aby uzyskać odpowiedni typ systemu energii słonecznej dla swojego domu.

Oto kilka wskazówek.

Przede wszystkim, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że wiesz, z jakich różnych systemów energii słonecznej możesz wybierać. Zasadniczo istnieją dwa różne typy systemów energii słonecznej, a są to panele fotowoltaiczne (PV) i systemy solarne. Panele fotowoltaiczne to panele słoneczne, które przetwarzają energię słoneczną i zamieniają ją w energię elektryczną, której można użyć do zasilania większości urządzeń i oświetlenia domowego, i powinny być używane tylko do tych konkretnych zastosowań. Instalacje mocno potaniały w ostatnim czasie co  razem z różnymi rodzajami wsparcia staję się coraz bardziej opłacalną inwestycją .

Słoneczne systemy termiczne.

Natomiast systemy solarne po prostu generują ciepło i doskonale nadają się podgrzewania wody, ponieważ ten typ systemu pozwala na wytwarzanie ciepła przy użyciu bezpośredniej energii słonecznej po znacznie niższych kosztach w porównaniu do stosowania podgrzewaczy elektrycznych czy gazowych. Jeśli jednak chcesz doposażyć swój dom w jeden z tych systemów solarnych, musisz poświęcić trochę miejsca w domu.

Zaletą korzystania z tego typu systemu energii z instalacji fotowoltaicznych jest to, że zaoszczędzisz do 80% całkowitego kosztu energii rocznie.

Oblicz swój koszt energii.

Kiedy już znacznie lepiej zrozumiesz, jakie systemy energii słonecznej są dostępne i jak działają, po prostu musisz nauczyć się obliczać koszt zużycia energii. To faktycznie pomoże ci określić, który typ systemu energii słonecznej powinieneś wybrać dla siebie ( kolektory słoneczne czy fotowoltaika ). Obliczając koszt zużycia energii, musisz utworzyć listę wszystkich urządzeń, które mogą potrzebować energii i elektryczności. Obejmuje ot urządzenia, oświetlenie, ogrzewanie wody, ogrzewanie pomieszczeń, chłodzenie pomieszczeń i klimatyzację. Jeśli możesz, to dowiedz się najpierw, czy istnieją sposoby na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i energii bez konieczności doposażania domu w system energii słonecznej.